Speak & Do tým

Bára KvasničkováBára Kvasničková
Majitelka/zakladatelka a lektorka

Lásku k cizím jazykům a zejména k angličtině má Bára od dětství, stejně jako svou první zkušenost s rolí učitelky. Když jí bylo deset a začala se ve škole učit anglicky, 4x týdně po škole spěchala domů, aby to, co se ve škole naučila, předala své tetě, jejíž dcera pár let předtím emigrovala do USA. Během studií anglistiky a amerikanistiky na FF UK se krom studia soustředila na firemní jazykové kurzy jak pro jednotlivce, tak pro skupiny. Na práci s nejmenšími dětmi se zaměřila ve svém unikátním projektu Speak & Do, který vychází ze zážitkové pedagogiky a doplňují jej prvky Montessori a Hejného matematiky. Bára je nekonečnou studnicí nápadů, co s dětmi dělat, ať už jde o sportovní vyžití, výlety, výtvarné aktivity či „obyčejné“ hraní. Studovala jak na střední, tak vysoké škole v USA, v rámci projektu Erasmus absolvovala rok na univerzitě ve španělském městě Santiago de Compostela a po studiích žila a pracovala v Irsku. Dlouhodobě se zajímá o - a stále se učí - respektující partnerský přístup (nejen) k dětem, který praktikuje zejména s dcerou a synem (čtyři a šest let). Má vzácný dar propojovat lidi. Cokoliv dělá, dělá na 100 procent. Speak & Do je její srdeční záležitostí.

 

 

 

Beth ShaughnessyBeth Shaughnessy
Online Lektorka AJ

Když jsem dokončila studium anglické literatury a jazyka, péče o děti a psychologie, rozhodla jsem se, že si vyzkouším výuku anglického jazyka mimo své rodiště. Přestěhovala jsem se proto se svým partnerem do Prahy. Doma v Anglii jsem nechala svého koně a opustila milovanou práci organizátorky princeznovských oslav pro děti ve věku od jednoho roku do deseti let. Svůj každodenní život v Anglii jsem měla moc ráda, ale nepřekonatelná touha vycestovat a učit mi nedala spát. Vyrůstala jsem ve velké, milující rodině se sedmi dalšími sourozenci, díky níž jsem mohla rozvíjet svůj přirozený talent péče o děti všech věkových skupin. Jsem ráda, že své nadšení pro práci s dětmi mohu ideálně využít po boku Báry v projektu Speak & Do, kde děti učíme základy angličtiny hravou a láskyplnou formou.

 

 

 

Ginger Bertron SimpsonGinger Bertron
Lektorka AJ

Ahoj! Vyrůstala jsem v bilingvní rodině a jazyky mě vždycky fascinovaly. Když mi bylo sedmnáct, odjela jsem za svojí mámou na pár týdnů do Kolumbie a nakonec jsem tam zůstala čtyři roky. V Kolumbii jsem učila místní děti hrát ragby, a přitom mi došlo, že mě učení hrozně baví. Jsem hodně akční, přátelská a ráda s dětmi trávím čas v pohybu. Rozhodla jsem se vrátit do Evropy a dokončit studia a vybrala jsem si k tomu právě Prahu. Po příjezdu jsem čekala velký kulturní šok, ale stal se pravý opak – v Praze jsem se hned cítila jako doma. Krátce nato jsem začala pracovat s dětmi a zjistila, že mě to neuvěřitelně naplňuje. Často mě napadá, že trávit čas s dětmi je mnohem zábavnější než ho trávit s dospělými!

 

 

 

Petra BrandalíkováPetra Brandalikova
Lektorka AJ

hoj, já jsem Petra. Ve Speak & Do učím děti od 2 do 10 let. Od samotného vzniku Speak & Do Summer Camps se podílím na jejich přípravě a realizaci. Na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy jsem vystudovala obor angličtina a francouzština, na DAMU pak herectví se zaměřením na autorskou tvorbu a kreativní pedagogiku. V životě mě baví hrát si a objevovat. Také ráda zpívám, připravuji pohybové aktivity a divadélka pro děti.

 

 

 

Danielle BodnarDanielle Bodnar
Lektorka AJ

Jmenuji se Danielle a pocházím z malého města ve státě New York. Do Prahy jsem přijela učit angličtinu a okamžitě jsem se zamilovala jak do Prahy, tak do učení angličtiny. Praha je překrásné město, svou velikostí tak akorát, a učit angličtinu je skvělá příležitost, jak se dozvědět nejen něco o české kultuře, ale i o mém rodném jazyku. Ve svém volném čase se ráda věnuji všemožným kreativním činnostem, proto se při výuce snažím kreativitu podporovat i ve svým studentech. Na dětech se mi nejvíc líbí, když přijdou s nějakým legračním, bláznivým nápadem!

 

 

 

Jennifer WheelerJennifer Wheeler
Lektorka AJ

Ahoj, jmenuji se Jennifer. Nedávno jsem se přistěhovala ze Seattlu, který leží na severozápadě USA. Čtyři roky jsem tam pracovala jako učitelka na základní škole a děti i dospělé učila plavat a lézt po skalách. Učit děti dá někdy zabrat, ale o to větší mám radost z dobře odvedené práce. Moc ráda pozoruji, jak děti rostou, mění se ze dne na den a učí se stále nové věci. Díky učení můžu využívat svou tvořivost a zároveň tím pomáhám ostatním.

 

 

 

Jake BucknerJake Buckner
Lektor AJ

Pocházím z města Savannah ve státě Georgia v USA a angličtinu učím už čtyři roky. Dříve jsem pracoval v oblasti prodeje, ale když jsem začal učit na střední škole jako dobrovolník, zjistil jsem, že mě to neuvěřitelně naplňuje a rozhodl se změnit profesi. Napadlo mě, že můžu zkusit učit i v zahraničí, a slyšel jsem, že Praha je skvělá. Žiji tady něco málo přes rok a ve svém volném čase vystupuji se skupinou Script for Brains, která se věnuje herectví a improvizační komedii.

 

 

 

Kim DouwesKim Douwes
Lektorka AJ

Ahoj, jmenuji se Kim a jsem lektorka angličtiny s certifikátem TESOL. Pocházím z USA, naposledy jsem pobývala v Kalifornii. Mám spoustu zkušeností s výukou dětí i dospělých v Asii, USA a Evropě. Ráda cestuji, potkávám nové lidi a dozvídám se zajímavosti z jiných kultur. Učit angličtinu je pro mě perfektní, protože mi tohle všechno umožňuje! Výuku umím skvěle přizpůsobit individuálních potřebám každého studenta, tak, abych zůstala věrná principům Speak & Do. Už se těším, až se seznámím s vašimi dětmi!

 

 

 

Liam BulgenLiam Bulgen
Lektor AJ

Pocházím z Cape Town v Jižní Africe a do Prahy jsem se přestěhoval před pár lety i se svojí rodinou. K výuce angličtiny jsem se dostal náhodou: když jsem jednou vyzvedával dceru ve školce, jeden rodič mě oslovil s nabídkou učit v nejstarší pražské anglické školce. Za týden jsem tam nastoupil jako asistent a okamžitě si práci učitele zamiloval. Pomáhat dětem růst a učit se a zároveň rozvíjet jejich sebevědomí mi přináší spoustu radosti. Hlasitý dětský smích je pro mě ten nejlepší zvuk na světě. Volný čas trávím nejraději se svojí dcerou, poslechem hudby nebo vyráběním něčeho užitečného.

 

 

 

Venetia DunlopVenetia Dunlop
Lektorka AJ

Jmenuji se Venetia a pocházím z Anglie. Do Prahy jsem se poprvé přestěhovala v roce 2006. Potom jsem chvíli žila v zahraničí, ale v roce 2021 jsem se sem znovu vrátila. Jsem držitelkou certifikátu TEFL a mám přes 15 let zkušeností s výukou angličtiny jak dětí, tak dospělých. Baví mě business angličtina s pokročilejšími mluvčími, ale stejně tak angličtina s dětmi, kdy je učím zábavnou formou, skrze hru a zážitky. Ve volném čase ráda prozkoumávám zákoutí České republiky s naším psem, dozvídám se zajímavosti týkající se české kultury a nedávno jsem začala hrát bridge, který je snad stejně těžký, jako čeština!

 

 

 

Nathan PriestleyNathan Priestley
Lektor AJ

Ahoj, jmenuji se Nathan, jsem z Kentu na jihovýchodě Anglie a nedávno jsem začal pracovat pro Speak & Do. Do Prahy jsem se přestěhoval v září, protože jsem potřeboval změnu a nikdy předtím jsem nezkusil pracovat nebo žít v jiné zemi. Rozhodl jsem se to zkusit právě tady. V mém rodném městě jsem učil na základní škole děti se speciálními potřebami. Práci s dětmi mám moc rád, protože děti nás učí stejně tolik, jako my učíme je, pouze jiným způsobem. Děti nám též připomínají, že život má být legrace, ne pachtění a každodenní boj. Každý den se můžeme naučit něco nového, růst a celý ten proces si radostně užívat.

 

 

 

John ButlerJohn Butler
Lektor AJ

Hi there my name is John and I am from right smack dab in the middle of the United States, Kansas city. Otherwise known as the heart of America but my heart lies with kids and teaching. I came to the czech republic for the beautiful architecture and of course pivo! I bring a lot of energy to the classroom and I like to have classes where the kids have fun while learning.

 

 

 

Emma JohnstonEmma Johnston
Lektorka AJ

Zdravíčko! Pocházím z města Macon ve jižanském státě Georgia. Po dokončení bakalářského studia jsem se přestěhovala do Prahy, abych získala certifikát TEFL a další zkušenosti s prací s dětmi, kterou miluji. V minulosti jsem pracovala jako chůva, vedoucí na dětských táborech a poslední tři roky jako knihovnice v dětském oddělení. Baví mě učit hrou, při aktivitách jako je vyrábění, a taky dětem moc ráda čtu a vymýšlím příběhy. Kromě učení mám ráda zvířata, čtení a objevování nových míst.

 

 

 

Bailey McCartyBailey McCarty
Lektorka AJ

Dobrý den, jmenuji se Bailey McCarty! V jádru jsem umělecky a tvůrčím způsobem založená. Svou energii ráda investuji do práce s dětmi a mladými lidmi různých věkových kategorií. Baví mě, že jsou tak otevření, upřímní a přijímají nové věci s radostí a hravostí! Do Prahy jsem přišla učit angličtinu a na novou kapitolu objevování a učení ve Speak & Do se už moc těším. Děti se snažím zapojovat hravou a zábavnou formou – vytvářím a podporuji prostředí, kde se cítí nezávisle a bezpečně, zatímco přirozeně přijímají nové informace. Za sebou mám řadu let výuky angličtiny a jsem držitelkou certifikace TEFL.

 

 

 

Catherine WheatleyCatherine Wheatley
Lektorka AJ

Ahoj! Jmenuji se Catherine, zkráceně mi říkají Cat. Je mi 24 let a celým svým srdcem se snažím být dětem dobrým vzorem. Dříve jsem pracovala na letních táborech, v jeslích nebo jako chůva. Díky tomu jsem zjistila, že mě práce s dětmi nesmírně naplňuje. Tuto lásku mohu navíc spojit se svou další vášní – angličtinou. Během společných playdates budeme procvičovat gramatiku a výslovnost tak zábavnou formou, že vaše děti zapomenou, že se vůbec učí. Otevřenou a upřímnou komunikaci vnímám při práci s vašimi nejmenšími jako velmi důležitou, takže když budete mít nějaké otázky, ptejte se! Těším se, až se osobně setkáme.

 

 

 

Lee James McGrathLee James McGrath
Lektor AJ

Ahoj, jmenuji se Lee. Do Čech jsem sice přijel z anglického Manchesteru, ale původně pocházím z irského Dublinu. Do Prahy jsem se přestěhoval díky české přítelkyni, kterou jsem potkal v Anglii na studiích. Přestože tu zatím nežiji dlouho, Prahu jsem si zamiloval a cítím se tu jako doma. Je to krásné město plné milých a přívětivých lidí. Všichni jsou tu tak trpěliví, zejména když se snažím procvičovat češtinu! Sám stejně přistupuji ke všem, kteří se učí můj rodný jazyk. Do učení jsem se zamiloval, když jsem pracoval jako dobrovolník/asistent učitele ve škole, kde jsem dříve studoval. Díky tomu jsem zjistil, že mě výuka dětí hravou formou naplňuje a že bych se touto cestou rád živil. Na dětech mám nejradši to, že dokážou najít radost v těch nejobyčejnějších věcech, které my dospělí často přehlížíme.

 

 

 

Jaclyn ColosiJaclyn Colosi
Lektorka AJ

Ahoj, já jsem Jaclyn :) Narodila jsem se a vyrostla v malém městečku ve státě New York v USA. Práce s dětmi mi přináší spoustu radosti! Bakalářský titul v oboru Vzdělávání dětí v raném věku jsem získala na Ashworth College v USA a učila jsem od USA, přes Keňu, Spojené Arabské Emiráty až po Indonésii. Ve svém přístupu kladu důraz na rozvoj zvědavosti, učení hrou a mám také zkušenosti s výukou podle vzdělávacího přístupu Reggio Emilia. Ve výuce razím filozofii vytváření bezpečného prostředí, v němž si děti vypěstují lásku k učení prostřednictvím zábavného objevování a tvůrčích aktivit. Ve volném čase si ráda vychutnám dobré cappuccino, věnuji se turistice, malování, zapojuji se do dobrovolnických aktivit a ráda poznávám nové kultury :)