Speak & Do tým

Bára KvasničkováBára Kvasničková
Majitelka/zakladatelka a lektorka

Lásku k cizím jazykům a zejména k angličtině má Bára od dětství, stejně jako svou první zkušenost s rolí učitelky. Když jí bylo deset a začala se ve škole učit anglicky, 4x týdně po škole spěchala domů, aby to, co se ve škole naučila, předala své tetě, jejíž dcera pár let předtím emigrovala do USA. Během studií anglistiky a amerikanistiky na FF UK se krom studia soustředila na firemní jazykové kurzy jak pro jednotlivce, tak pro skupiny. Na práci s nejmenšími dětmi se zaměřila ve svém unikátním projektu Speak & Do, který vychází ze zážitkové pedagogiky a doplňují jej prvky Montessori a Hejného matematiky. Bára je nekonečnou studnicí nápadů, co s dětmi dělat, ať už jde o sportovní vyžití, výlety, výtvarné aktivity či „obyčejné“ hraní. Studovala jak na střední, tak vysoké škole v USA, v rámci projektu Erasmus absolvovala rok na univerzitě ve španělském městě Santiago de Compostela a po studiích žila a pracovala v Irsku. Dlouhodobě se zajímá o - a stále se učí - respektující partnerský přístup (nejen) k dětem, který praktikuje zejména s dcerou a synem (čtyři a šest let). Má vzácný dar propojovat lidi. Cokoliv dělá, dělá na 100 procent. Speak & Do je její srdeční záležitostí.

 

Alena KravarčíkováAlena Kravarčíková
Office manager

Jsem Kozoroh a perfekcionista. Organizovat chaos, mít přehled, pohlídat termíny a dohody mi dělá radost. Skvěle doplňuji kreativce a vizionáře, komunikace je mou silnou stránkou. Péče o klienty mě provází celým pracovním životem; jednoduše je to můj koníček. Doma mám dvanáctiletou slečnu, a tak moc dobře vím, že není vždy jednoduché, když chcete dát dětem to nejlepší. Ve Speak & Do tomu pomáháme vnitřními prožitky, hrou, individuálním přístupem a speciálními metodami výuky. Angličtina je pak pro děti naprosto přirozenou součástí života a samy ji vyhledávají. You can do anything you want.

 

 

 

Jerry ParedesJerry Paredes
Lektor AJ

Jerry je vášnivý cestovatel a miluje poznávání cizích kultur. Po příjezdu do Evropy ho překvapilo její relativně malé území a fascinuje ho, jak jednoduše lze cestovat v rámci Shengenského prostoru. Lidé na něm nejvíce oceňují schopnost neklást hranice lidských ambicí a cílu. Rozhodnutí odstěhovat se z New Yorku do Prahy považovalo jeho okolí za velice smělý krok, čímž se ovšem nenechal odradit, a jeho uskutecněním získal jistotu a sebedůvěru potřebnou k podnikání dalších dobrodružství. Dětská mysl se neustále proměnuje a potřebuje být vystavena mnoha rozličným podnětům. Jako učitel cítí obrovské potešení a vděk, kdykoli si děti něco nového osvojí. Interakce s dětmi pri hře je jiná než bežné učení, jejich vzrušení je nakažlivé a jejich nadšení je tou největší odměnou.

 

 

 

Beth ShaughnessyBeth Shaughnessy
Online Lektorka AJ

Když jsem dokončila studium anglické literatury a jazyka, péče o děti a psychologie, rozhodla jsem se, že si vyzkouším výuku anglického jazyka mimo své rodiště. Přestěhovala jsem se proto se svým partnerem do Prahy. Doma v Anglii jsem nechala svého koně a opustila milovanou práci organizátorky princeznovských oslav pro děti ve věku od jednoho roku do deseti let. Svůj každodenní život v Anglii jsem měla moc ráda, ale nepřekonatelná touha vycestovat a učit mi nedala spát. Vyrůstala jsem ve velké, milující rodině se sedmi dalšími sourozenci, díky níž jsem mohla rozvíjet svůj přirozený talent péče o děti všech věkových skupin. Jsem ráda, že své nadšení pro práci s dětmi mohu ideálně využít po boku Báry v projektu Speak & Do, kde děti učíme základy angličtiny hravou a láskyplnou formou.

 

 

 

Benjamin SelingerBenjamin Selinger
Lektor AJ

Věřím v dítě. I v takové, kterému zub času nadělil nejeden šedivý vlas, protože i nejvrásčitější bručoun byl a je dítětem, které potřebuje oporu a pochopení. Myslím, že pochopení dítě získá vcítěním se – které jakožto uvědomělé dítě, doufám, že mám – a oporu trpělivostí, které jsem se učil celý život nejen nasloucháním, ale i mentorováním. Ať už studentů nebo svých přátel. V minulosti jsem mimo jiné tlumočil dětem z azylového domu, překládal právní texty nebo vedl letní tábor v Pensylvánii. Dlouhé i krátké chvíle rád trávím v hudebním opojení či tvorbě a ve zbývajícím čase se nechám fascinovat jak světem okolním, tak vnitřním. Jazyková škola by měla poskytovat ideální prostor pro rozvoj. Měla by bez rozdílu otevírat dveře těm, kteří zaklepou. A já vím, že Speak & Do takovou školou je. Speak & Do děti jakékoliv povahy nejen vzdělává, ale zároveň jim umožňuje vyjádřit se naplno a svědomitě.

 

 

 

David HromatkaDavid Hromatka
Lektor AJ

Nazdar. Vyrostl jsem se svým (špatně napsaným) českým příjmením, aniž bych věděl moc o tom, že mám české předky. Dohledat své kořeny byl jedním z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl opustit práci v americkém korporátu a přestěhovat se do Evropy. Jsem vášnivý čtenář všeho počínaje antickou filozofií, postmodernismem konče. Než vyrazím do terénu, vždy si jako dobrou společnost sbalím tunu alb na Spotify. V České republice jsem zatím stihnul navštívit kromě Prahy pouze pár měst, ale plánuji to zde pořádně prozkoumat, než se přesunu dál do jiné země. Když mám chvíli volna, rád pozoruji lidi v tramvaji, píšu písničky a nejraději kombinuji obojí. Přijďte se seznámit na nějakém koncertě nebo na mých lekcích! ;-)

 

 

 

Petra BrandalíkováPetra Brandalikova
Lektorka AJ

Ahoj, já jsem Petra. Už třetím rokem učím angličtinu děti od 3 do 10 let. Ve Speak & Do jsem byla nejprve součástí týmu letních táborů a také učím dospělé. Vystudovala jsem jazyky na Pedf UK a zároveň kreativní pedagogiku na DAMU. Baví mě hrát si a objevovat. A to mi práce s dětmi umožňuje nejlépe.

 

 

 

 

Nathan PriestleyNathan Priestley
Lektor AJ

Ahoj, jmenuji se Nathan, jsem z Kentu na jihovýchodě Anglie a nedávno jsem začal pracovat pro Speak & Do. Do Prahy jsem se přestěhoval v září, protože jsem potřeboval změnu a nikdy předtím jsem nezkusil pracovat nebo žít v jiné zemi. Rozhodl jsem se to zkusit právě tady. V mém rodném městě jsem učil na základní škole děti se speciálními potřebami. Práci s dětmi mám moc rád, protože děti nás učí stejně tolik, jako my učíme je, pouze jiným způsobem. Děti nám též připomínají, že život má být legrace, ne pachtění a každodenní boj. Každý den se můžeme naučit něco nového, růst a celý ten proces si radostně užívat.

 

 

 

Saara ZafarSaara Zafar
Lektorka AJ

Ahoj, jmenuji se Saara. Narodila jsem se v Irsku, ale než jsem se kvůli studiu medicíny přestěhovala do Prahy, žila jsem v různých koutech světa. Už tu jsem skoro pět let a baví mě, jak se v Praze stále děje něco nového a zajímavého. Když nejsem zalezlá v knihovně a neučím se na velké zkoušky, ráda dělám něco prospěšného a kreativního. To je jeden z důvodů, proč jsem se přidala k týmu lektorů Speak & Do. Je úžasně motivující pozorovat děti, jak se učí cizí jazyk a ještě přitom mají hromadu legrace. Moc ráda jim na této cestě pomáhám.

 

 

 

Liam HoofeLiam Hoofe
Lektor AJ

Ve Velké Británi jsem na univerzitě vystudoval Anglickou literaturu a žurnalistiku a několik let jsem pracoval jako novinář. Pak jsem se ale rozhodl propojit své dvě největší záliby – angličinu a cestování – a stal jsem se učitelem angličtiny. Česko bylo mou první zastávkou a stalo se také mým druhým domovem. Zamiloval jsem se do české historie, kultury a životního stylu. Během studií jsem měl možnost poznal díla českých autorů jako jsou Kafka, Kundera nebo Meyrink a díky nim jsem si od svého příjezdu Prahu zamiloval ještě hlouběji. Učení mě opravdu baví a mým cílem je pomoci ostatním naučit se mou rodnou řeč, zatímco já mám příležitost poznávat jejich vlastní kulturu a životy.