Speak & Do tým

Bára KvasničkováBára Kvasničková
Majitelka/zakladatelka a lektorka

Lásku k cizím jazykům a zejména k angličtině má Bára od dětství, stejně jako svou první zkušenost s rolí učitelky. Když jí bylo deset a začala se ve škole učit anglicky, 4x týdně po škole spěchala domů, aby to, co se ve škole naučila, předala své tetě, jejíž dcera pár let předtím emigrovala do USA. Během studií anglistiky a amerikanistiky na FF UK se krom studia soustředila na firemní jazykové kurzy jak pro jednotlivce, tak pro skupiny. Na práci s nejmenšími dětmi se zaměřila ve svém unikátním projektu Speak & Do, který vychází ze zážitkové pedagogiky a doplňují jej prvky Montessori a Hejného matematiky. Bára je nekonečnou studnicí nápadů, co s dětmi dělat, ať už jde o sportovní vyžití, výlety, výtvarné aktivity či „obyčejné“ hraní. Studovala jak na střední, tak vysoké škole v USA, v rámci projektu Erasmus absolvovala rok na univerzitě ve španělském městě Santiago de Compostela a po studiích žila a pracovala v Irsku. Dlouhodobě se zajímá o - a stále se učí - respektující partnerský přístup (nejen) k dětem, který praktikuje zejména s dcerou a synem (čtyři a šest let). Má vzácný dar propojovat lidi. Cokoliv dělá, dělá na 100 procent. Speak & Do je její srdeční záležitostí.

 

Lucie UrbančíkováLucie Urbančíková
Spoluzakladatelka a metodička

Lucie vystudovala zážitkovou pedagogiku v USA, v roce 2004 založila jazykový projekt Lingua Ludus a svůj záběr v roce 2013 rozšířila o MAMAfaktura.cz, která zapracovává Montessori principy a prvky Hejného matematiky do každodenních situací i jazykové výuky. Má obrovské štěstí, že ji její koníček i živí a že díky němu může neustále rozvíjet své děti a děti kolem sebe. Neustále vymýšlí nové hry a aktivity, které nejprve zkouší na svých dětech ve věku tři a šest let a následně je sdílí s ostatními dětmi, rodiči i učiteli. Zbožňuje pobyt v přírodě (nejraději na chatě bez elektřiny a tekoucí vody u rybníka v České Kanadě), každý den se inspiruje myšlenkami a prací pedagožky Marie Montessori a profesora Milana Hejného. Kupředu ji pohání rozzářené oči dětí v hodinách a rodiče, kteří se nepřestávají divit, jak jednoduché a zároveň funkční mohou některé přístupy být.

 

Haunani Marie ThomasHaunani Marie Thomas
Lektorka AJ

Před pár lety mě tornádo vyhodilo z Missouri do Prahy, kde se mi tak zalíbilo, že jsem se sem musela vrátit. Nasadila jsem si kovbojské boty a odjela ze Států, abych se naučila vařit guláš a mluvit česky. Baví mě sdílet můj rodný jazyk a pomáhat lidem naučit se lépe anglicky. Učila jsem všechny věkové skupiny – od dětí na pískovišti po dospělé prezentující na konferencích. Ráda odpovídám na všelijaké otázky a učím se nové věci. Miluju hudbu, umění, historii, zvířátka, vědu a politiku, krásné i bláznivé věci. Budu si povídat o čemkoliv, protože na světě je tolik zajímavých věcí! Už se těším, až si popovídám i s vámi!

 

 

Beth ShaughnessyBeth Shaughnessy
Lektorka AJ ~ externí spolupráce (aktuálně mimo ČR)

Když jsem dokončila studium anglické literatury a jazyka, péče o děti a psychologie, rozhodla jsem se, že si vyzkouším výuku anglického jazyka mimo své rodiště. Přestěhovala jsem se proto se svým partnerem do Prahy. Doma v Anglii jsem nechala svého koně a opustila milovanou práci organizátorky princeznovských oslav pro děti ve věku od jednoho roku do deseti let. Svůj každodenní život v Anglii jsem měla moc ráda, ale nepřekonatelná touha vycestovat a učit mi nedala spát. Vyrůstala jsem ve velké, milující rodině se sedmi dalšími sourozenci, díky níž jsem mohla rozvíjet svůj přirozený talent péče o děti všech věkových skupin. Jsem ráda, že své nadšení pro práci s dětmi mohu ideálně využít po boku Báry v projektu Speak & Do, kde děti učíme základy angličtiny hravou a láskyplnou formou.

 

 

Benjamin SelingerBenjamin Selinger
Lektor AJ

Věřím v dítě. I v takové, kterému zub času nadělil nejeden šedivý vlas, protože i nejvrásčitější bručoun byl a je dítětem, které potřebuje oporu a pochopení. Myslím, že pochopení dítě získá vcítěním se – které jakožto uvědomělé dítě, doufám, že mám – a oporu trpělivostí, které jsem se učil celý život nejen nasloucháním, ale i mentorováním. Ať už studentů nebo svých přátel. V minulosti jsem mimo jiné tlumočil dětem z azylového domu, překládal právní texty nebo vedl letní tábor v Pensylvánii. Dlouhé i krátké chvíle rád trávím v hudebním opojení či tvorbě a ve zbývajícím čase se nechám fascinovat jak světem okolním, tak vnitřním. Jazyková škola by měla poskytovat ideální prostor pro rozvoj. Měla by bez rozdílu otevírat dveře těm, kteří zaklepou. A já vím, že Speak & Do takovou školou je. Speak & Do děti jakékoliv povahy nejen vzdělává, ale zároveň jim umožňuje vyjádřit se naplno a svědomitě.

 

 

Anna FieldsAnna Fields
Lektorka AJ

Jmenuji se Anna, je mi 22 let a jsem moc ráda, že jsem se stala novou členkou týmu Speak & Do. Nedávno jsem v Americe dokončila vysokou školu a přestěhovala se do České republiky, abych učila angličtinu. V Praze jsem od února a navštěvuji metodické kurzy pro učitele angličtiny (TEFL), včetně kurzů zaměřených na výuku dětí. Miluji práci s dětmi, protože je s nimi legrace a protože jsou nesmírně kreativní. V Americe jsem učila žáky základních škol, pracovala jsem také jako instruktor na dětských táborech. Když zrovna nejsem s dětmi, můžete mě potkat, jak prozkoumávám vaše nádherné město nebo si čtu knížku a popíjím šálek kávy v příjemné kavárně. Uvítám jakákoliv doporučení, kam se mám ve městě i mimo něj vydat. Už se nemůžu dočkat, až lépe poznám Prahu, Čechy a stanu se součástí světa Speak & Do. Jsem vděčná, že mohu začít svou cestu s tak úžasným týmem a skvělými dětmi!

 

 

Liam WelshLiam Welsh
Lektor AJ

Ahoj, jmenuji se Liam. Je mi 23 let a pocházím ze Skotska. Práce ve Speak & Do mě baví, protože si cením přirozených vazeb, které se mezi dětmi a jejich rodinami utvářejí. Věřím, že se dítě snáze učí s úsměvem na tváři, než když mu něco diktujeme v prostředí pochmurných učeben. Výukový program Speak & Do oceňuje moji kreativitu a umožňuje mi v dětech probouzet tvořivé impulsy. A děti jsou mimochodem podle mého názoru vždy připravené nechat se nadchnout. Speak & Do tvoří úzká komunita lektorů, která klade důraz na zážitky žáků, podporuje jejich růst a snaží se naplnit jim čas rovnoměrně úžasem a učením.

 

 

Petra BrandalíkováPetra Brandalikova
Lektorka AJ

Ahoj, já jsem Petra. Už třetím rokem učím angličtinu děti od 3 do 10 let. Ve Speak & Do jsem byla nejprve součástí týmu letních táborů a také učím dospělé. Vystudovala jsem jazyky na Pedf UK a zároveň kreativní pedagogiku na DAMU. Baví mě hrát si a objevovat. A to mi práce s dětmi umožňuje nejlépe.

 

 

 

Sarah TullySarah Tully
Lektorka AJ

Ahoj, jmenuji se Sarah a pocházím z USA. V Praze žiji již pět let a v současné době dokončuji magisterské studium na Karlově univerzitě. Když mám volno, věnuji se keramice a dalším uměleckým činnostem nebo soutěžím ve znalostních kvízech. Pro Speak & Do pracuji od května 2018 a je to skvělé! Moc ráda pracuji s dětmi; nejraději mám tu část našich hodin, kdy tvoříme různé výrobky a obrázky. Též ráda objevuji nové knížky, které pak s dětmi čteme. Na Speak & Do mi přijde nejúžasnější, že vytváří pocit rodinného prostředí a dává dohromady podobně smýšlející komunitu lidí. Tým lektorů, i děti, které Speak & Do navštěvují, tvoří perfektní směs rodilých mluvčí češtiny i angličtiny. V České republice bych chtěla zůstat a proniknout ještě hlouběji do jejích tajů, zejména do houbaření :)

 

 

Madeline RogersMadeline Rogers
Lektorka AJ

Ahoj, ahoj! Jmenuji se Madeline. Pocházím s malého horského městečka v Jižní Kalifornii. Do Prahy jsem se přestěhovala, abych nasála nový životní styl, kulturu a jazyk. Když mám chvíli volna, ráda zpívám, tancuju, chodím po horách, cestuju, mazlím se se zvířaty, jezdím na koni a jím lahodné pokrmy. Práci ve Speak & Do jsem si zvolila, protože jsem přesvědčená, že jejich metodologie je jedinečná. Když jsem byla malá, také jsem chodila do Montessori školy a rozvinulo to mou osobnost v mnoha různých směrech. Učení dle Marie Montessori je podle mě úžasné pro všechny děti, kterým jiné styly výuky ne úplně vyhovují. Je skvělé poznávat život v České republice a pracovat pro skvělý tým Speak & Do.

 

 

Lauren WernerLauren Werner
Lektor AJ

Jmenuju se Lauren a jsem z USA, kde jsem učila děti se speciálními potřebami. Doma volné chvíle ráda trávím s přáteli a rodinou. Ale teď, po přestěhování do tohoto krásného města, kde jsou všichni milí a přátelští, trávím hodně času seznamováním se s novými lidmi, ochutnáváním nových jídel, prozkoumáváním nových míst a výpravami za dobrodružstvím. S dětmi pracuji již mnoho let a moc ráda s nimi trávím čas. Jsou plné života, legrace a vše vidí z té lepší stránky. Práce s dětmi mě naučila trpělivosti, empatii, flexibilitě, přizpůsobivosti a umění přemýšlet za pochodu. Každé dítě je jedinečné a učí se svým specifickým způsobem, proto se snažím vždy volit přístup, který je pro konkrétního žáka nejlepší. Při výuce dětí je pro mě klíčové vytvářet s dětmi pevný vztah a zároveň je učit hravou a zábavnou formou, chodit s nimi ven a společně tvořit. Vyražme za dobrodružstvím spolu!

 

 

Madeleine ErikssonMadeleine Eriksson
Lektor AJ

Ahoj! Jmenuji se Maddie a právě jsem začala pracovat pro Speak & Do! Do Prahy jsem se přestěhovala v srpnu a získala diplom pro učitele angličtiny. V Americe jsem studovala pedagogiku pro první stupeň základních škol na univerzitě v Severní Karolíně. Od mládí pracuji s dětmi předškolního věku a vzdělávám se v oblasti výuky dětí každého věku. Žít v Praze byl dlouho můj SEN; je skvělé poznávat všechny ty úžasné lidi a rodiny, které jsem potkala. Když zrovna neučím, pochutnávám si na ananasové pizze a prozkoumávám město s mými ztřeštěnými spolubydlícími!

 

 

Nathan PriestleyNathan Priestley
Lektor AJ

Ahoj, jmenuji se Nathan, jsem z Kentu na jihovýchodě Anglie a nedávno jsem začal pracovat pro Speak & Do. Do Prahy jsem se přestěhoval v září, protože jsem potřeboval změnu a nikdy předtím jsem nezkusil pracovat nebo žít v jiné zemi. Rozhodl jsem se to zkusit právě tady. V mém rodném městě jsem učil na základní škole děti se speciálními potřebami. Práci s dětmi mám moc rád, protože děti nás učí stejně tolik, jako my učíme je, pouze jiným způsobem. Děti nám též připomínají, že život má být legrace, ne pachtění a každodenní boj. Každý den se můžeme naučit něco nového, růst a celý ten proces si radostně užívat.